تاثیر فونت برکاربران وب سایت ها
تاثیر فونت برکاربران وب سایت ها
2015/12/28
6 سبک جدید طراحی سایت در سال 2016
۶ سبک جدید طراحی سایت در سال ۲۰۱۶ (بخش دوم)
2016/01/02

۶ سبک جدید طراحی سایت در سال ۲۰۱۶ (بخش اول)

6 سبک جدید طراحی سایت در سال 2016

برای طراحی سایت خود چه سبک هایی را باید مدنظر قرار دهیم؟

سبک های بکارگرفته شده در طراحی سایت ها همواره درحال تغییرهستند. انتخاب یک سبک جدید طراحی سایت بستگی به نیازکاربران و نوع کسب و کار شما دارد. دراین زمینه نمی توان از سبک های مد روز پیروی کرد چرا که خیلی زود کنار گذاشته می شوند. با درنظر گرفتن این قضیه، می خواهیم نگاهی به سبک های طراحی بندازیم که ارزش تامل دارند.

۱) استفاده از منوی همبرگر برای ایجاد سبک جدید طراحی سایت

امروزه از آنجایی که گجت های قابل حمل بسیار رایج شده اند، طراحان وب سایت ها، منو (Navigation Menu) را خلاصه کرده و تحت یک منو به نام منوی موبایلی/همبرگری (Hamburger Menu) قرار می دهند. مثالی از این منو را می توانید در وب سایت Squarespace ببینید.

 Style 2 6 سبک جدید طراحی سایت در سال 2016 (بخش اول) Style 6 سبک جدید طراحی سایت در سال 2016 (بخش اول)

همانطور که در شکل های بالا دیده می شود قرار دادن منوی همبرگر بعنوان یک سبک جدید طراحی سایت منجر می شود که سایت ساده (مینیمال) و قشنگ به نظر برسد و اغلب مردم با نحوه استفاده از آن آشنایی دارند.

ولی این روش برای هر وب سایتی مانند فروشگاه های اینترنتی و سایت های خبری بکار نمی آید چرا که پیدا کردن عناوین مورد نظر در یک منو کار راحتی برای کاربران نمی باشد.

2سبک 6 سبک جدید طراحی سایت در سال 2016 (بخش اول)

همانطور که در تصویر بالا می بینید، وب سایت Time تعداد متنوعی از عناوین خبری را تحت یک منو قرار داده است ولی جهت راحتی کاربران، یک منو مربوط به آخرین اخبار و ابزاری برای جستجوی عناوین نیز در سایت قرار داده شده است.

۲) استفاده از اسلاید چرخشی (Carousel) در صفحه اول سبک جدید طراحی سایت

این روزها، اسلایدهای چرخشی در اغلب وب سایت ها دیده می شوند. اگرچه این گونه افکت ها توجه بسیاری از کاربران را جلب می کنند ولی باید نکاتی را در این مورد مدنظر قرار داد.

  • اسلایدهای چرخشی در بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مناسب نیستند.

از آنجایی که با وجود این اسلایدها، حجم متن موجود در سایت کاهش می یابد درنتیجه یافتن meta information  کار مشکلی خواهد بود.

  •  تاثیر عکس بر عملکرد سایت می گذارند.

گاهاً اسلایدهای مورد استفاده متشکل از تصاویری هستند که از رزولوشن بالایی برخوردار بوده و درنتیجه زمان لود شدن صفحه اول سایت، افزایش یافته و منجر به نارضایتی کاربران می شود.

  • وجود اسلایدها، محتوای متنی سایت را در قسمت پایین صفحه قرار می دهد.

با توجه به اصول پیشنهادی توسط گوگل بهتر است اسلایدها منجر به پایین راندن متون داخل صفحه نشوند. باید مدنظر قرار داد که اسلایدها فقط جنبه زیباتر شدن سایت را دارند و بر ارزش محتوای سایت تاثیری ندارند.

۳) استفاده از طراحی اسکرول پارالاکس سبک جدید طراحی سایت

در سال های اخیر دیده شده است که از طراحی اسکرول پارالاکس در سایت های بسیار استفاده می شود. این تکنیک به محتوای پیش زمینه و پس زمینه اجازه می دهد تا با سرعت های متفاوتی دیده شوند. در زمان استفاده از این طراحی باید به نکات زیر دقت کرد:

  •  طراحی اسکرول پارالاکس برای SEO مناسب نیست.

سایت هایی که این نوع طراحی را دربرمی گیرند معمولا از یک صفحه ساخته می شوند و در نتیجه جستجوی محتوای متن توسط موتورهای جستجو به کندی صورت

می گیرد.

  • عملکرد سایت کاهش می یابد.

ازآنجایی که در زمان استفاده از این طراحی از گرافیک های بسیاری استفاده می شود لود شدن سایت به آسانی نخواهد بود. بدین ترتیب، کاربرانی که از گجت های متنوع استفاده می کنند دچار دردسر می شوند.

  • تاثیر منفی پارالاکس بر کاربران

با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد استفاده از طراحی اسکرول پارالاکس، اگرچه به نظر می رسد سایت های حاوی این طراحی جذابیت بیشتری دارند ولی طبق نظر کاربران، استفاده از این نوع طراحی دسترسی به مطالب را با مشکل مواجه می کند.

منبع: www.awwwards.com

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.