Microblogging (میکروبلاگینگ) یکی از روش های وبلاگ نویسی است که بواسطه آن کاربران قادر به نوشتن و انتشار متون کوتاه می باشند. در سال های اخیر، این روش بسیار محبوب و رایج شده است. Microblogging (میکروبلاگینگ) برای کاربران این امکان را فراهم می کند تا یادداشت ها، تصاویر، ویدیوها و سایر متون متنوع را منتشر سازند. یک تم وردپرس مناسب برای Microblogging (میکروبلاگینگ) از تمامی این فرمت ها پشتیبانی می کند.

تفاوت بین Blogging (بلاگینگ) و Microblogging (میکروبلاگینگ) 

همانطور که به نظر می رسد Microblogging (میکروبلاگینگ) نسخه کوتاه تر Blogging (بلاگینگ) است ولی تفاوت های جالب توجهی نیز میان آن ها دیده می شود. تم های مناسب برای Microblogging (میکروبلاگینگ) این اختلافات را نشان داده و محیط کاملی برای سایت Microblogging (میکروبلاگینگ) شما فراهم می کند.

Microblogging (میکروبلاگینگ)

برخی از تفاوت های مهم میان Blogging و Microblogging عبارتند از:

  • کاهش حجم نوشته ها. درحالی که مانند سایر رسانه های اجتماعی محدودیت نوشتاری وجود ندارد، Microblogging (میکروبلاگینگ) تنها با پیغام های کوتاه و پست های سریع در ارتباط است.
  • یک نوع محتوای متنی. غالباً پست های معمولی همراه با مجموعه ای از تصاویر، ویدیوها و لینک ها می باشند اما در Microblogging (میکروبلاگینگ) با هر بار پست می توان فقط یک تصویر یا یک ویدیو یا یک لینک یا یک متن کوتاه قرار داد.
  • بروزرسانی های مکرر. در Blogging روزی یک بار بروزرسانی کفایت می کند.بعنوان یکی از قوانین، Microblogging (میکروبلاگینگ) بعلت بروزرسانی های متعدد و تعداد زیادی از پست ها دینامیک تر می باشد.
  • استفاده از ابزار متحرک. اگرچه در Blogging می توان از تمامی وسایل استفاده کرد ولی Microblogging (میکروبلاگینگ) غالباً بوسیله ابزار متحرک انجام می‌شود چرا که انتشار پست های کوتاه و یا ارسال یک عکس بوسیله موبایل راحت تر از نوشتن یک متن ۱۰۰۰ کلمه ای است.

پست فرمت ها در وردپرس

پست فرمت ها با وردپرس ۳.۱ معرفی شدند و المان هایی هستند که داشتن Microblogging (میکروبلاگینگ) را ممکن می سازند. درحقیقت، پست فرمت ها سبک هر پست را تعیین می کنند و بدین ترتیب، پست تصویری باید سبکی متفاوت با پست ویدیویی یا متنی داشته باشد.

در سال های اخیر، ۹ پست فرمت جدید معرفی شده اند (با درنظر گرفتن فرمت استاندارد که از ابتدای Blogging مورد استفاده قرار می گرفت، ۱۰ پست فرمت موجود می‌باشد). این فرمت ها عبارتند از:

 1.  تصویر – برای انتشار تصاویر
 2.  گالری – برای انتشار بیش از یک تصویر در یک زمان
 3.  وضعیت – برای ارسال پست های کوتاه در برخی از شبکه های اجتماعی مانند توییتر که با محدودیت نوشتاری همراه است.
 4. حاشیه – برای ارایه یادداشت های کوتاه که غالباً بدون عنوان آورده می شوند مانند پست های کوتاه در فیس بوک
 5.  ویدیو – برای ارسال ویدیو که با توجه به تم مورد استفاده یا می توان ویدیو را آپلود کرد یا از سایت های دیگر قرار داد.
 6. صوتی – برای انتشار فایل صوتی مانند آهنگ ها و سایر فایل های مشابه
 7. نقل قول – برای ارسال نقل های قول های کوتاه
 8. لینک – برای قرار دادن لینک از سایت های دیگر
 9. چت – جهت انتشار رونوشتی از مکالمات و چت ها

انتخاب بهترین تم وردپرس برای Microblogging (میکروبلاگینگ)

در زمان انتخاب بهترین تم وردپرس برای Microblogging (میکروبلاگینگ) باید نکات خاصی را مدنظر قرار دهید. اگرچه همه چیز به بلاگ و محتوای آن بستگی دارد ولی باید برخی نکات را به خاطر سپرد:

 • پست فرمت های وردپرس – یک تم Microblogging (میکروبلاگینگ) مناسب، بسیاری از پست فرمت ها را پشتیبانی می کند.
 • زمان بارگذاری – غالباً Microblog ها تصاویر، ویدیوها و پست های بسیاری را شامل می شوند درنتیجه انتخاب تمی که سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد، حائز اهمیت می باشد.
 • سازمان بندی محتوا و طراحی کارآمد – بعلت وجود تعداد زیادی از پست ها، طراحی تم باید کارآمد و سازمان یافته باشد و صفحات موجود در سایت نباید شلوغ باشند. علاوه براین، انتخاب تم وردپرس برای Microblogging (میکروبلاگینگ) باید بگونه ای باشد که محتوا را در مرکز توجه قرار دهد. در چنین شرایطی، بهتر است از تم هایی استفاده شود که مینیمال و ساده هستند.
 • طراحی ریسپانسیو (Responsive Design) – غالباً Microblog ها توسط وسایل متحرک، مدیریت و مشاهده می شوند. پس باید تمی انتخاب کرد که کاملاً Responsive بوده و در صفحات دیجیتالی کوچک هم بخوبی نمایش داده شود.

 

  منبع: webdesignviews.com

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.