CSS یک زبان برنامه نویسی است که به طراحان وب کمک می کند تا طراحی های ظریف و جالبی از خود خلق کنند و زمانی که یک وب سایت مجهز به کدهای بی عیب و نقص CSS می شود، بدون هیچ ایرادی به نمایش گذاشته می شود. درنتیجه، سرعت بارگذاری بالا خواهد بود، هیچ خطایی وجود نخواهد داشت و از ویژگی های طراحی Responsive یا واکنش گرا برخوردار خواهد بود. ولی برای بهینه سازی استفاده از CSS می توان از ابزارهایی کمک گرفت که کارآیی آن را افزایش می دهند.

CSS Lint

8 ابزار پر کاربرد CSS

CSS Lint ابزاری قدرتمند برای پاک کردن المان های حجیم و اضافی CSS می باشد. زمانی که از CSS Lint استفاده می کنید، هر عملکردی با توضیحات کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت و این در حالی است که سایر ابزارها بطور خلاصه دستورالعملی را به شما ارائه می دهند. CSS Lint عناصر CSS را بهینه کرده و منجر به بالا رفتن کارآیی سایت می شود.

مراجعه به سایت: CSS Lint

Pure CSS

8 ابزار پر کاربرد CSS

همانطور که از نامش معلوم است Pure CSS زبان برنامه نویسی CSS را در تمام زمان ها بهینه می کند. این ابزار توسط شرکت معتبر و چند ملیتی Yahoo طراحی و توسعه یافته است و مجموعه ای از ماژول هاست که برای تکمیل پروژه های مربوط به طراحی سایت بکار گرفته می شود.

 مراجعه به سایت: Pure CSS

Dirty Markup

8 ابزار پر کاربرد CSS

Dirty Markup یکی از ابزارهای انحصاری است که عملکردی بینظیر دارد و بی‌نظمی موجود در کدها را حذف می کند و ساختاربندی چشمگیری را ایجاد می‌کند. برنامه Dirty Markup این مشخصه را مدیون مجموعه ای از تکنولوژی های مورد نیاز از قبیل HTML Tidy ,CSS Tidy ,JS Beautify و Ace Editor می باشد.

 مراجعه به سایت: Dirty Markup

CSS Trashman

8 ابزار پر کاربرد CSS

همانطور که از اسم این ابزار مشخص است، CSS Trashman تمامی فایل های اضافی ایجاد شده در CSS را پاک می کند. داشتن فایل CSS مرتب، همیشه کار آسانی نیست ولی با وجود همچین ابزار جامعی، براحتی می توان عملکرد بهتری در CSS را تجربه کرد.

مراجعه به سایت: CSS Trashman

CSS Beautifier

8 ابزار پر کاربرد CSS

CSS Beutifier یکی از ابزارهایی است که اشتباهات و عیوب کدها را پاک کرده و آن ها را زیباسازی می نماید و بدین ترتیب CSS را قادر می سازد تا عملکرد سایت را بهبود بخشد. CSS Beautifier با داشتن ویژگی های مورد نیاز شما،‌ منجر می شود تا بدون وجود هرگونه مزاحمی براحتی با CSS کار کنید.

مراجعه به سایت: CSS Beautifier

CSS Blueprint

8 ابزار پر کاربرد CSS

بسیاری از طراحان وب سایت بطور روزمره از CSS Blueprint استفاده می کنند چراکه در این برنامه انواع عملکردهای معمولی CSS از پیش بارگذاری شده است که در این صورت دیگر نیازی به نوشتن حجم عظیمی از کدها نیست. علاوه براین، مجموعه ویژگی های Blueprint می تواند در plugin های خاصی مورد استفاده قرار بگیرد.

 مراجعه به سایت: Blueprints

Glue


8 ابزار پر کاربرد CSS

یکی از عوامل بزرگی که منجر به کند شدن سرعت بارگذاری سایت می شود، وجود عکس های حجیم است. به همین خاطر، پیشنهاد می شود که فایل ها را با هم ادغام کرده و در یک فایل قرار داد. فرآیند یکی سازی عکس ها توسط برنامه Glue اجرا می شود تا بعد بتوان از فایل مذکور در CSS Sprite استفاده شود.

مراجعه به سایت: Glue

منبع: www.webdesign-inspiration.com

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.