امروزه شبکه با سرعت بالایی رو به تکامل است و طراحان نیاز دارند تا با آخرین تکنولوژی ها و نوآوری های موجود در بازار همراه باشند. نرم‌افزار Adobe Dreamweaver یکی از قدیمی ترین نرم افزارها در زمینه طراحی سایت است که به نظر می رسد طی سال ها منسوخ شده باشد حال آنکه این باور کاملاً اشتباه است. در سال ۲۰۱۲ شرکت ‌Adobe با معرفی برنامه Creative Cloud به سمت رشد و پیشرفت دائمی تغییر جهت داد و این بدان معناست که کاربران با هرگونه تغییری قادر به بروز رسانی Dreamweaver بوده و دیگر نیازی به انتظار برای نسخه جدید نیست. علاوه براین، می توان فهمید که Dreamweaver بطور نزدیکی با سایر ابزار های ‌Adobe در ارتباط است و بوسیله برنامه Creative Cloud راهی برای دسترسی، اشتراک و استفاده از المان های طراحی سایت نیز وجود دارد.

همانند سایر نرم افزارهایی که طول عمر زیادی دارند، تصورات غلطی درباره Dreamweaver وجود دارد که امروزه هیچکدام صحت ندارند. در سال‌های اخیر نرم افزار Dreamweaver تغییرات مثبتی را متحمل شده و همگام به نوآوری های این صنعت، در زمینه تجربه کاربر نیز بهبود یافته است.

در این مقاله، ۵ مورد از مهم ترین تصورات نادرست در زمینه ‌Dreamweaver بررسی می شوند.

۱. نرم افزار Dreamweaver کدهای زیادی را در صفحات وب بجا می گذارد که منجر به شلوغ شدن سایت شده و  بر SEO یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو موثر می باشد. 

Dreamweaver Creative Cloud کدهای زائد را ایجاد نمی کند و این رویکرد امروزه کاملاً غلط است. با این وجود، چنانچه کدی به درستی نوشته نشود، صفحه سایت بدرستی کار نخواهد کرد که این مطلب در مورد تمامی ابزارهای طراحی صدق می کند. درست است که مشکل ذکر شده قبلاً برای این نرم افزار وجود داشته است اما سال های متمادی است که این مشکل برطرف شده است.

۲. برای استفاده از Dreamweaver نیازی به دانستن کدنویسی نیست.

برای اینکه در کار کردن با Dreamweaver موفق بوده و بتوانید سایت های جالبی با آن طراحی کنید باید با کدنویسی HTML/CSS آشنا باشید. با این وجود، Dreamweaver ابزاری در اختیار شما قرار می دهد که بعنوان یک طراح سایت حرفه ای یا تازه کار می توانید براحتی از آن استفاده نمایید. علاوه براین، شرکت Adobe ابزار نرم افزار دیگری نیز طراحی نموده است که برای تازه کاران کدنویسی بسیار مناسب است و Adobe Muse نام دارد. این نرم افزار نیازی به کدنویسی نداشته و طراحان گرافیکی متعددی برای توسعه سایت های خود آن را بکار گرفته اند.

5 تصور اشتباه در مورد Dreamweaver

۳. نمی توان به المان WYSIWYG (دریافت عین مشاهده) در Dreamweaver اعتماد کرد.

سیستم WYSIWYG مخفف کلمات “What You See Is What You Get” است که در آن متن یا تصویر در حال ویرایش، همان خروجی است که مشاهده خواهد شد. یکی از مهم ترین برنامه های این سیستم، Dreamweaver است. سیستم مدرن طراحی Dreamweaver که Live View یا نمایش زنده نام دارد از همان موتور رندر یا جستجوگر HTML که برای گوگل کروم بکار گرفته می شود، استفاده می کند. بر این اساس، می‌توان اطمینان حاصل کرد که پیش نمایش کد در Live View مشابه همان چیزی است که در HTML کروم دیده می شود.

۴. نرم افزار Dreamweaver تنها برای طراحی وب سایت است و طراحی ریسپانسیو را پشتیبانی نمی کند. 

در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار طراحی ریسپانسیو در Dreamweaver معرفی شد و از آن زمان بروز رسانی های لازم روی آن انجام شد. علاوه براین، ویژگی های این نرم افزار کاربران را قادر می سازد تا طراحی های ریسپانسیو خود را روی وسایل پرتابل حقیقی امتحان نمایند. اهمیت این موضوح بوضوح قابل لمس است که متقاضیان خواستار طراحی سایت در تبلت ها و ابزار پرتابل هستند.

۵. Dreamweaver از code snippet های ضعیف و نسخه منسوخ کدنویسی CSS برخوردار است.

علاوه بر قابلیت طراحی ریسپانسیو، در سال ۲۰۱۵ آخرین و جدیدترین نسخه snippet ها در Dreamweaver ارائه شدند. طراحی مدرن و ریسپانسیو سایت ها با  استفاده از کدهای snippet، نسبت به گذشته آسان تر می باشد.  استفاده از پنل طراحی CSS برای ویرایش CSS این امکان را می دهد تا بتوان سبک ها، فایل ها و ویژگی های CSS را ایجاد نمود.

منبع: www.creativebloq.com

 

 

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.