طبق گزارشات اخیر از Walker Sands Mobile Traffic اغلب تلفن های همراه از سیستم عامل iOS استفاده می کنند. با توجه به اهمیت این مطلب، وردپرس نرم افزار موبایل خود را بروزرسانی نموده و درنتیجه، وردپرس و iOS در تمامی ابزارهایی که از این سیستم عامل پیروی می کنند در کنار هم قابل استفاده می باشند. بروزرسانی نرم افزار  برای ادمین ها این امکان را فراهم می کند تا براحتی پست های خود را منتشر ساخته و سایت خود را از طریق iPad و iPhone مدیریت نمایند.

وردپرس و iOS

حالا که وردپرس و iOS در کنار هم بکار برده می شوند، اقدامات لازم برای جلب رضایت کاربران در زمان مراجعه به سایت ها چیست؟

استفاده همزمان وردپرس و iOS یکی از مطلوب ترین پروژه ها برای طراحان و کاربران است. اولین استراتژی، طراحی سایت با در نظر گرفتن سیستم تلفن های همراه است. نمونه هایی از این استراتژی، طراحی سایت در دامنه mobi. و یا زیردامنه .them می‌باشد. زمانی که سرور، مرورگر را بصورت یک وسیله متحرک شناسایی می‌کند بجای نسخه کامل، سایت با نسخه موبایل نمایش داده می شود. سایت های موبایل، به روشی کاملاً متمایز ساخته، نگهداری و بهینه می شوند و زمان جستجو در وسایل متحرک عملکرد بهتری را ارائه می دهند.

بخشی از محبوبیت وردپرس به بازه گسترده Plugin ها بر می گردد. تنها کاری که هر طراح باید انجام دهد نصب Plugin های مورد نیازش است. برای کار کردن با وردپرس و iOS بطور همزمان، Plugin هایی نیز جهت استفاده درسایت های متحرک وجود دارند. WPTouch نیز یکی از همین Plugin هاست که کاربر را قادر می سازد تا تم های مختلفی را انتخاب نموده و به کمک آن ها سایت وردپرس خود را از اندازه بزرگ به اندازه مناسب برای ابزار متحرک بخصوص وسایل iOS7 که سرآمد هستند، مبدل کند.

علاوه بر استفاده از Plugin ها، می توان با تهیه کردن نرم افزاری از سایت و انتشار آن در app store، دسترسی به سایت را برای کاربران آسان‌تر نموده و شمار خوانندگان و مراجعه کنندگان به سایت را افزایش داد.

بعنوان آخرین راه کار در زمینه کاربرد وردپرس و iOS می توان طراحی ریسپانسیو (Responsive Design) را پیشنهاد نمود. این روش منجر به طراحی سایت در چارچوبی است که المان های آن با سایزهای متنوع وسایل قابل تنظیم است.

از مزایای سایت وردپرس ریسپانسیو، می توان موارد زیر را نام برد:

  • تنها نیاز به طراحی و بهینه سازی یک سایت وجود دارد.
  •  این روش، برای ساخت سایت های بهینه شده در وسایل متحرک توسط Google پیشنهاد شده است.
  • تم ها وردپرس و ریسپانسیو بسیاری وجود دارند که می توانند نقطه آغاز طراحی وب سایت شما باشند.

منبع: www.webdesign.org

 

 

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.