ده اشتباه رایج در طراحی سایت
ده اشتباه رایج در طراحی سایت
2015/12/26
اهمیت استفاده از فضای سفید در طراحی سایت
اهمیت استفاده از فضای سفید در طراحی سایت
2015/12/26

هشت نکته در طراحی سایت برای افزایش مخاطب

هشت نکته در طراحی سایت برای افزایش مخاطب

هشت نکته در طراحی سایت برای افزایش مخاطب

رعایت چند نکته در طراحی سایت باعث می‌شود که جستجوکننده تبدیل به خریدار یا بازدید کننده همیشگی سایت شما شود. رعایت هشت نکته زیر در این زمینه بسیار تاثیر گذار خواهد بود. موفق ترین وب سایت ها خصوصیات مشترکی در طراحی وب داشته اند که توجه افراد را به خود جلب می نمایند.

رعایت هشت نکته زیر در طراحی سایت می تواند در این امر تاثیرگذار باشد:

 

۱- سرعت در بارگذاری سایت

انتظار بیش ازحد کاربر برای بار گزاری سایت بسیار آزار دهنده است، که اگر این زمان از یک حد مجاز بیشتر شود باعث می‌شود مخاطب سایت شمال را تزک کند. اگرچه سایت شما یکی از بزرگترین سایت ها باشد.

 

۲- داشتن محتوای شفاف در طراحی سایت

مطالب سایت باید به صورت شفاف و بدون ابهام بیان شود. از ابتدای طراحی سایت، شفافیت و وضوح مطالب را با توجه به نوع مخاطبین خود در نظر داشته باشید. داشتن متن توصیفی در صفحهی اول وب سایت روش بسیار مناسبی است برای اعلام این که مطالب وب شما از چه موضوعی سخن می گوید. همچنین انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای صفحات به عنوان جلب توجه نگاه افراد نیز عمل می کند. بنابراین همیشه از کلمات کلیدی مرتبط با مطالب در صفحات وب خود استفاده نمایید.

 

۳- ساده نگه داشتن طراحی سایت

برای جلب توجه افراد تلاش در استفاده از انواع روش های غیرضروری نکنید همیشه سادگی باعث جذب مخاطبان می‌شود. تمرکز خود را بر روی قابلیت‌های استفاده از وب، فروش، تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار و خریداران متمرکز کنید. وب سایت‌هایی که طراحی ساده ای دارند نیز این قابلیت را دارند.

هشت نکته در طراحی سایت برای افزایش مخاطب۲ هشت نکته در طراحی سایت برای افزایش مخاطب

 

۴- اهمیت فضای سفید دز طراحی سایت

در طراحی سایت خود از ایجاد شلوغی و آشفتگی مطالب بپرهیزید. سعی در ایجاد یک وب سایت مرتب و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان و جستجوی سریع و آسان آن در وب داشته باشید. به خاطر داشته باشید فضای سفید در طراحی وب کمک زیادی به طراح می کند. همچنین اگر وب سایت شما دارای محتوای زیاد و صفحات زیاد است، اضافه کردن یک کادر جستجو برای جستجوی آسان و سریع بازدیدکننده ضروری می باشد.

 

۵- اطلاعات تماس خود را در سایت قرار دهید

وجود و یا عدم وجود صداقت در مطالب وب سایت شما تاثیر مستقیمی بر فروش محصولات شما و در نهایت موفقیت شما خواهد داشت. اگر در وب سایت خود فروش مستقیم محصولات دارید، دادن اطلاعات تماس و داشتن فرم تماس با دسترسی سریع و آسان بسیار مهم و ضروری می باشد. اگر حفظ حریم خصوصی برای شما مهم است، می توانید از خدمات لینک های که اتوماتیک آدرس‌های ایمیل را دریافت می نمایند استفاده کنید.

 

۶- آسان سازی فرایند خرید

حرکت از صفحهی اصلی به صفحهی محصولات و چشم انداز آن در صفحهی اصلی برای بازدیدکنندگان را آسان نمایید. این چشم انداز را به صورت زنجیروار نسازید؛ که باعث می شود افراد برای مشاهده و خرید، تمامی صفحات را یکی پس از دیگری برای پرداخت پول به شما سپری کنند. در غیر این صورت آنها را از دست خواهید داد.

 

۷- آسان سازی دستیابی به وب سایت

به یاد داشته باشید تا حد امکان چشم انداز وب سایت خود را از طریق خبرنامه-RSS feed و دیگر مطالب در بالاترین حد دید نگه دارید.

 

۸- به روز رسانی مطالب سایت، به صورت منظم

از این روش انگیزه ای در کاربر ایجاد میشود که برای خواندن مطالب جدید به وب شما بازگردند. بعلاوه موتورهای جستجو به مطالب جدید واکنش خاصی دارد. بنابراین از طریق به روز رسانی مطالب به صورت منظم به سئوی(بهینه سازی) وب سایت خود کمک می کنید.

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.