تعریف یک سایت در نرم افزار Dreamweaver

نرم افزار Dreamweaver ابزاری قدرتمند و مطرح برای طراحی و ساخت وب سایت هاست که به کمک آن می توان به راحتی کدها و تگ های مورد نظر را نوشت. اولین کاری که می توان برای استفاده از Dreamweaver کرد تعریف یک سایت در آن است. بدین وسیله می توان به این نرم افزار کمک کرد تا فایل های بکار گرفته شده در سایت را به خوبی دسته بندی نماید.

مرحله اول:

یک فایل در هارد دیسک خود ایجاد نموده و آن را نام گذاری نمایید. در صورت تمایل، می توانید تصاویر یا فایل های مطلوب خود را داخل آن کپی نمایید.

مرحله دوم:

از قسمت Site، گزینه Manage Sites را انتخاب نموده و سپس گزینه New را کلیک نمایید. پنجره زیر پیش روی شما گشوده خواهد شد که داخل آن می توانید جزئیات سایت را در بخش Local Info وارد نمایید.

نرم افزار Dreamweaver

مرحله سوم:

در حال حاضر نرم افزار Dreamweaver محتوای فولدر را در Files panel نمایش می دهد. در این جا فایل ها بدرستی دسته بندی شده و نرم افزار می داند که کجا باید بدنبال فایل ها بگردد. از این مرحله به بعد می توان توسعه صفحات سایت را آغاز نمود.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در قسمت Site Name می توانید اسم سایت خود را وارد نمایید.

بخش Local Root Folder جایی است که تمامی فایل های سایت ذخیره می شوند و هر کدام به ترتیبی که زودتر ایجاد شده اند قرار می گیرند. می توان برای یافتن هر فولدر، آن را جستجو نموده و برای گزینش، آن را کلیک نمایید.

لیست موجود در Local File را بطور خودکار refresh نمایید. این کار کمک می کند تا فایل ها و تصاویر جدیدی که به سایت شما افزوده می شوند بطور خودکار refresh شده و برای شما قابل دسترسی باشند.

در بخش آدرس HTTP می بایست url سایت را وارد نمود تا نرم افزار Dreamweaver لینک ها را چک نماید.

و در نهایت گزینه Cache است که باید انتخاب شود.

تمامی مراحل تعریف یک سایت برای نرم افزار Dreamweaver در اینجا آورده شده است.

منبع: www.entheosweb.com

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.