بهترین طراحی های لوگو در سال 2015
بهترین طراحی های لوگو در سال ۲۰۱۵
2016/01/04
10 طرح اینفوگرافیک برتر سال 2015
۱۰ طرح اینفوگرافیک برتر سال ۲۰۱۵
2016/01/05

اینفوگرافیک (Infographic) چیست؟

اینفوگرافیک (Infographic) چیست؟

تعریف اینفوگرافیک (Infographic)

چنانچه بدنبال تعریفی جامع از اصطلاح اینفوگرافیک هستید و می خواهید با فرمت رایج داده های مصور بیشتر آشنا شوید، این مقاله به شما کمک شایانی می کند.

همانطور که از لغت اینفوگرافیک پیداست این کلمه از ترکیب لغات Information به معنی اطلاعات و graphic به معنی گرافیک دست آمده است (information+ graphic). پس می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که اینفوگرافیک یعنی گرافیک و طرحی که در برگیرنده اطلاعات می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت اینفوگرافیک، اطلاعات پیچیده را در غالب طرحی قابل فهم ارائه می دهد.

در قرن بیستم اینفوگرافیک های چاپی به علت گسترش روزنامه ها، از محبوبیت بسیاری برخوردار شدند بطوری که افراد متعددی در این زمینه کتاب ها، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی زیادی ارائه دادند. در قرن بیست و یکم، اینفوگرافیک ها بصورت دیجیتالی عرضه شدند و در سال ۲۰۱۰ بود که اینفوگرافیک ها به آنچه امروز می بینیم تبدیل شدند یعنی همان گرافیک های دیجیتالی که برای ارائه داده های پیچیده طراحی می شوند.

دلیل محبوبیت اینفوگرافیک ها چیست؟

 why infographic اینفوگرافیک (Infographic) چیست؟

بطور کلی، ذهن انسان مطالب تصویری را سریع تر از نوشتار پردازش و درک می کند و علاوه براین، طبق تحقیقات انجام شده اثربخشی تصاویر بیشتر از متون می باشد. در نتیجه می توان گفت زمانی که اطلاعات بطور مصور به ما ارائه می شوند یادگیری ما سریع تر بوده و برای مدت زمان بیشتری در ذهن باقی می مانند. به همین دلیل است اینفوگرافیک ها بیش از پیش گسترش یافته اند و تلاش طراحان بر این است که در هر موضوعی، طرحی حرفه ای برای اطلاعات مربوطه خلق نمایند.

چگونه می توانید اینفوگرافیک خود را طراحی کنید؟

infographics 1 اینفوگرافیک (Infographic) چیست؟

 برای ساخت اینفوگرافیک ابزار بسیاری هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. از جمله سایت های رایگانی که در این زمینه مورد استفاده هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وب سایت Canva به شما این امکان را می دهد تا گرافیک هایی در اندازه های متفاوت و بطور رایگان طراحی کنید.

 Piktochart وب سایتی بسیار کارآمد با بیش از ۱۰۰ تم و ۱۰۰۰ تصویر رایگان می باشد.

Infogr.am وب سایت دیگری است که با ارائه ۳۰ تم رایگان به شما کمک می کند تا خلاقیت خود را در زمینه ساخت اینفوگرافیک اثبات کنید.

در ادامه می توانید چند مثال از اینفوگرافیک های طراحی شده را مشاهده کنید.

infographic sample 1 اینفوگرافیک (Infographic) چیست؟

همانطور که از تصویر بالا معلوم است این اینفوگرافیک در ارتباط با آسیب های مغز است. این مطلب را به راحتی و در یک نگاه می توان از تصویر مغز دریافت.

Successful Unsuccessful Infographic اینفوگرافیک (Infographic) چیست؟

در اینفوگرافیک بالا ویژگی ها و مشخصات انسان های موفق و ناموفق به نمایش گذاشته شده اند.

infographic 3 اینفوگرافیک (Infographic) چیست؟

 تصویر بالا، اینفوگرافیک آموزنده ای در مورد ابتلای کودکان به بیماری چاقی است.

منبع: www.webpagefx.com

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.