بسیاری از تگ‌های HTML5 هستند که پرکاربردند ولی کارآیی برخی از تگ ها آنطور که به نظر می رسد، نیست. در این مطلب، ۵ نمونه از این تگ ها را معرفی کرده و به کاربرد آن‌ها اشاره می‌کنیم.

5 اشتباه رایج در مورد تگ‌های HTML5

Section

تگ <section> یکی از تگ‌های HTML5 است که محتوای متنی را نشانه‌گذاری می‌کند (درنتیجه حتماً باید عنوان وجود داشته باشد). المان section بهترین گزینه برای نشانه‌گذاری بخش‌ها بعنوان مثال در یک کتاب می باشد. حتی می توان از این تگ زمان نوشتن متن‌های طولانی مانند پایان‌نامه برای جداسازی بخش‌ها استفاده کرد.

 Footer

تگ <footer> برای نوشتن footerهای وب سایت نیست بلکه یکی از تگ‌های HTML5 است که مربوط به محتواهای footer بخش‌های مختلف می‌شود. همچنین، این تگ برای نوشتن متن‌های مرتبط با داده های کپی‌رایت و متون فرعی نیز استفاده می‌شود. علاوه براین، تگ footer می‌تواند دربرگیرنده تمامی بخش‌ها مانند ضمائم و فهرست‌ها باشد.

Header

تگ <header> نیز همانند <footer> برای سایت بکار برده نمی‌شود بلکه کاربرد آن برای قسمت‌های مقدماتی متن است. علاوه براین، تگ header برای متون بزرگ مانند جداول و پیش‌گفتارها هم قابل استفاده است ولی بیشتر رایج است که برای عناوین و پاراگراف‌های نخستین بکار برده شود.

Address

یکی دیگر از تگ‌های HTML5، تگ <address> است که نه تنها برای ارسال پست‌های متنی به آدرس‌های مدنظر مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه زمان استفاده در درون متون، می‌تواند بعنوان اطلاعات دسترسی برای نزدیک‌ترین مقاله یا متن باشد. اگرچه، Address غالباً بصورت آدرس پستی است اما می‌تواند در قالب آدرس ایمیل، شماره تلفن و یا لینک دسترسی به صفحه نویسنده باشد.

Nav

آخرین تگ از تگ‌های HTML5 به نام <nav> است که نه تنها برای navigation اولیه، بلکه برای نشانه‌گذاری تمام navigation ها در صفحه بکار برده می‌شود. حتی برای navigation ثانویه نیز نشانه‌گذاری باید با <nav> انجام شود. چنانچه محتوای تگ <nav> دربرگیرنده لیستی از موارد باشد، آیتم‌ها باید با یک لیست نیز نشانه‌گذاری شوند.

منبع: www.webdesignermag.co.uk

 

طراحان
طراحان
گروه طراحان دپارتمان طراحی وب‌سایت است که فعالیت خود را از سال ۸۴ آغاز نموده. طراحان کلیه نیاز‌های شما را در راه اندازی، نگهداری و مدیریت انواع وب‌سایت‌های اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های خبری، پرتال‌های سازمانی، سایت‌های ویژه مشاورین املاک، سایت‌های ویژه آژانس‌های مسافرتی و رزرو و ... به‌صورت حرفه‌ای و کاربردی برطرف می‌نماید.